تعمیر تلویزیون های فاقد گارانتی سونی

تعمیر ال ای دی سونی در منزل
تعمیر ال ای دی بدون گارانتی سونی
فوریه 21, 2021
تعمیر ال ای دی سونی در منزل
تعمیر ال سی دی سونی در سه راه افسریه
آوریل 10, 2021

تعمیر تلویزیون های فاقد گارانتی سونی

تعمیر ال سی دی سونی در نازی آباد

تعمیرات تلویزیون در تهران

اهمیت تعمیرات تلویزیون در زندگی روزمره

لوازم خانگی دربازار لوازم خانگی ، هر روزه انواع مختلفی از برند ها با مدل ها ، سایزها و امکانات مختلف عرضه می شوند. خانواده ها معمولا سعی دارند بهترین مدل ها و برند ها را انتخاب کنند تا با خرابی و مشکلات کمتری رو به رو شوند ،زیرا همیشه خرابی تلویزیون ها وقت و زمان زیادی از آنها خواهد گرفت و همچنین  باعث به وجود آمدن هزینه های هنگفتی می شود.

با این وصف تلویزیون های  ال ای دی، ال سی دی و پلاسما ها با وجود اینکه به عنوان لوازم ضروری و مطرح در بازار ها وجود دارند ، می توانند  بر اثر عوامل بسیار بسیاری متنوعی از جمله فرسودگی قطعات، ضربه خوردن و نوسانات برق و خیلی عوامل دیگر دچار خرابی هایی شوند. این خرابی ها گاه می تواند به دلیل عمر دستگاه نیز اتفاق افتد. شما می توانید توسط تکنسین های مجرب آنها را به راحتی تعمیر نمایید که در ادامه به چندین نوع از این خرابی ها اشاره می کنیم. تعمیر تلویزیون های فاقد گارانتی سونی

انواع خرابی های قابل تعمیر تلویزیون

خرابی پنل تلویزیون :

از مهم ترین علت های بروز خرابی که می تواند موجب به تمام شدن عمر تلویزیون گردد، اشتباه در نگهداری وسیله هست که بعد از طی شدن عمر مفیدش نیازمند به تعمیرات یا تعویض می گردد، اما در مواردی مانند شکستگی یا آب خوردگی پنل تنها موضوعی که باعث بروز مشکل شده نگهداری غلط از دستگاه می باشد.

پنل تلویزیون لایه خارجی ‌یا همان صفحه نمایشگر هست که برای محافظت از شکستن پوشانده شده است. شکننده ترین و مهم ترین قسمت هر تلویزیون پنل که به راحتی آسیب پذیر می باشد خرابی پنل تلویزیون اتفاقی هست که گاهی می تواند حتی با نگهداری صحیح تلویزیون نیز ایجاد شود.

این قطعه از پرهزینه ترین قطعه ی تلویزیون می باشد که می توان گفت ۷۰ درصد از مبلغ تلویزیون را شامل می گردد . به همین علت در صورت خرابی به علت هزینه بالا کاربر  مجبور به گرفتن تصمیم به تعویض دستگاه می گیرد. در این مطلب تعدادی از مهم ترین دلایل خرابی پنل تلویزیون مورد بررسی قرار گرفته که تا حدی می توان مشکلات را رفع و یا تعمیر نمود.

تغییر رنگ به صورت روشن‌ یا تیره در صفحه ، وجود لکه‌های سیاه در صفحه نمایش، عدم مشاهده تصویر،تصویر محو یا یک رنگ اضافی و غیره همگی از مورد های خرابی در  پنل تلویزیون اند. در صورتی که به درستی تعمیر نشوند این هزینه ها بسیار زیان بار خواهد بود ،توصیه می شود  برای هزینه های کمتر و صرف وقت کم تر با تعمیرکاران با سابقه و یا تعمیرگاه های تهران تماس گیرید.

 

 

شکسته شدن پنل تلویزیون

در صورتی که پنل تلویزیون شما به علت ورود ضربه به آن و یا به هر دلیل دیگری دچار شکستگی گردد به هیچ وجه امکان تعمیر آن وجود ندارد و حتما باید فقط تعویض شود. هزینه تعویض پنل تلویزیون بسیار بالاست و گاهی حتی تا نود درصد قیمت کل دستگاه تلویزیون را شامل می شود.

دوتایی شدن تصویر در نمایشگر تلویزیون 

دوتایی شدن تصویر در پنل نمایشگر تلویزیون یکی از مشکلاتی هست که معمولا به ندرت رخ می دهد، اما شاید برای شما هم پیش بیاید که تصویر تلویزیونتان به صورت ناگهانی دو تایی  مشاهده شود، که در ادامه به علت آن اشاره می کنیم.

ایجاد اختلال در پنل اصلی و یا برد  TCON علت اصلی دوتایی شدن تصویر می باشد.

در هنگام بروز این مشکل برد تلویزیون باید تعویض گردد، این تعویض و خریداری برد جدید موجب هزینه کردن بالایی می شود که می تواند به اندازه خرید یک تلویزیون جدید باشد.

 

 

 

 

 

 

سیاه شدن یک طرف تلویزیون:

از دیگر اختلالاتی که قطعا به اجزای اصلی تلویزیون مربوط می شود سیاه شدن تلویزیون می باشد. این مورد می تواند به دلیل خرابی پنل تلویزیون یا مردگی و سوختگی پیکسل ها و یا خرابی بک لایت صورت گیرد.

تصویر محو از یک رنگ اضافی:

بعضی وقت ها ممکن هست تلویزیون در هنگام پخش ، رنگ ها را در تصویر به شکل واقعی خودشان به نمایش در آورد اما تصاویر درست مشاهده می گردد ، یا حتی یک رنگ اضافی به صورت غیر‌عادی در تصویر نمایان می کند، در این صورت نیز باید پنل دستگاه را تعویض کرد، چون اولین لایه آن دچار آسیب شده است. تعمیر تلویزیون های فاقد گارانتی سونی

 

ماندن لوگو روی صفحه تلویزیون :

گاهی تلویزیون در حالت آماده به کار قرار می گیرد ،  ولی لوگوی تلویزیون روی آن مانده است. علت این مشکل بیشتر در سیستم عامل تلویزیون است. هنگامی شما آن را به روز رسانی نمی کنید ممکن است این مشکل به صورت مجدد و دفعاتی برای شما تکرار شود. در ادامه نیز به روش هایی برای از بین بردن این مشکل خواهیم پرداخت.

اولین روش ،روش راحتی خواهد بود. تلویزیون را از  پریز برق جدا نموده و سپس دکمه ی پاور آن را به مدت ۱۰ ثانیه ثابت نگه دارید و بعد آن را مجددا به برق بزنید و روشن کنید.

روش دوم : در صورتی که به منوی تلویزیون دسترسی داشتید، وارد منو شده و از گزینه های موجود ریست را انتخاب نموده تا دستگاه یک بار خود به خود ریست و خاموش و روشن گردد.

روش سوم این است که سیم تلویزیون را از برق جدا کنید و سپس دکمه ی پاور آن را به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید و سپس آن را مجددا به برق بزنید و روشن نمایید .

چنانچه این مشکل با هیچکدام از روش های بالا از بین نرفت می توانید با برقراری تماس به نمایندگی های رسمی و مجاز در تهران در خواست کمک برای حل مشکل کنید.

خرابی مین برد تلویزیون:

مین برد یکی از اساسی ترین قطعه در تلویزیون محسوب می شود. مین برد از قطعات مختلفی تشکیل شده است که هر کدام از این اجزاء وظیفه­ ی مخصوص به خود را برعهده دارند. صفحه نمایش ارتباط مستقیم با مین برد دارد و در صورت خراب شدن هر یک از قطعات مین برد، این امکان وجود دارد که تصویر تلویزیون پرش داشته باشد.

 

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون :

از مشکلات عمده ای که کاربران در تلویزیون های امروزی از جمله ال سی دی ها ،ال ای دی ها و پلاسما ها با آن دست و پنجه نرم می کنند ، خاموشی ناگهانی تلویزیون می باشد که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه مقاله به مهم ترین مشکلات آن اشاره خواهیم داشت. تعمیر تلویزیون های فاقد گارانتی سونی

 

 

استفاده از کابل hdmi نامناسب و نامرغوب :

وظیفه این کابل انتقال تصویر و صدا با کیفیت بالا به تلویزیون است . گاهی اوقات ممکن است این سیم ها کیفیت نامرغوب و نامناسبی داشته باشند و اصل نباشد که منجر به خاموش شدن دستگاه خواهد شد.

 

مشکل دیر روشن شدن تلویزیون:

تاخیر در روشن شدن تلویزیون از عمده مشکلی هست که یک تعمیرکار تلویزیون و یا مصرف کننده با آن روبه رو می شود. مشکل دیر روشن شدن تلویزیون در اکثر اوقات به دلیل خرابی خازن های خروجی پاور یا خرابی چوک های ورودی تلویزیون رخ می دهد و باعث  مشکل تاخیر در روشن شدن  تلویزیون یا حتی هرگز روشن نشدن دستگاه می شود.

در طراحی قطعات الکترونیک، در بعضی از مواقع قطعات به صورت سری در مدار قرار می گیرند، در این صورت خراب شدن یک قطعه و یا از کار افتادن آن، باعث می­شود جریان کل مدار قطع گردد و مانع رسیدن جریان به قطعات بعدی می شود. نمونه ای که همه ما با آن بارها مواجه شده ایم، قطع شدن فیوز است که باعث می شود جریان مدار قطع شده و مدار به طور کامل از بین برود. اما خازن های صافی (یکسو ساز) به صورت موازی در مدار جای می گیرد. در این حالت در صورت خراب شدن یل اختلال در قطعه، جریان الکتریسیته به قطعات بعدی می رسد. اما قطعه صافی یا خازن دیگر نقشی ندارد. تعمیر تلویزیون های فاقد گارانتی سونی

 

 

خرابی آی سی برد پاور:

از جمله وظایف بردپاور یا همان منبع تغذیه تبدیل ولتاژهای الکتریکی به یکدیگر هستند که خراب شدن آن باعث به وجود آمدن این اتفاق می گردد.در این شرایط باید این قطعه تعمیر گردد. برای اینکار می توانید با نمایندگی های مجاز و رسمی در تهران تماس برقرار کنید.

خدمات تعمیرگاه تخصصی تلویزیون فدک در تهران

مرکز تعمیرگاه تخصصی فدک در تهران تلویزیون توسط تعمیرکاران متخصص و کارآمد اداره می شود. این واحد معتبر و مجاز به تعمیرات هست. از تلویزیون در منازل و محیط های کاری متفاوتی استفاده می شود که دستگاه به دلیل استفاده روزمره و فشار کاری بالا، می تواند خیلی زود دچار استهلاک شده  و نیازمند به تعمیرات شود. این مرکز با به همراه داشتن کارشناسان و تعمیرکاران مجرب حرفه ای و متخصص می تواند تعمیر تلویزیون های شما را در محل و در منزل زیر نظر خودتان انجام دهد . تعمیرات زیر نظر اتحادیه و با ارائه ضمانت کیفی برای شما عزیزان انجام می گیرد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *