علت روشن نشدن تلویزیون سونی

تعمیرات تلویزیون سونی در ورامین |۰۹۱۹۱۵۳۰۵۹۵
آگوست 22, 2020
تعمیرگاه مجاز تلویزیون های سونی در غرب تهران
دسامبر 12, 2020

علت روشن نشدن تلویزیون سونی

بررسی کلی علل احتمالی روشن نشدن تلویزیون سونی

خرابی تلویزیون های سونی میتواند علل گوناگونی که داشته باشد. این علل میتواند ناشی از پوسیدگی کابل، خرابی پاور، برد اصلی و … باشد. در بسیاری از موارد مشکل با تعمیر مرتع میشود اما در پاره ای موارد میزان آسیب یا پوسیدگی به حدی می باشد که نیاز به تعویض قطعه وجود دارد. در ادامه در مورد برخی از مهمترین علل روشن نشدن تلویزیون های سونی پرداخته میشود. به طور کلی این عوامل به دو دسته دورنی و بیرونی تقسیم میشوند.

عوامل درونی

عوامل درونی عمدتا شامل فرسودگی یا خرابی قطعات داخلی می باشد. در صورتی که تلویزیون ساعت های طولانی روشن است، میتواند پس از گذر زمان ایجاد فرسودگی نماید و فعالیت طبیعی دستگاه با اختلال روبرو شود. این فرسودگی میتواند بیشتر برد اصلی تلویزیون را تحت شعاع قرار دهد. اما روشن نشدن تلویزیون میتواند علل سطحی تری نیز داشته باشد. به عنوان نمونه ممکن است دکمه پاور به درستی کار نمیکند. به علاوه، خرابی  و یا فرسودگی کابل HDMI میتواند زمینه ساز این مشکل باشد.

عوامل بیرونی و راه تشخیص مشکل

از دیگر علل میتوان به خرابی پاور که در واقع منبع تغذیه تلویزیون می باشد اشاره کرد که میتواند بر اثر نوسانات ولتاژ ایجاد شود. اما برای درک بهتر از علل احتمالی خرابی تلویزیون میتوان با ریموت آن را روشن و خاموش کرد. در صورت شدن چراغ ال ای دی، کافیست تلویزیون سونی را آپدیت نمایید. اما در صورت روشن نشدن چراغ ال ای دی، دو شاخه را از پریز برق خارج کرده و پس از چند دقیقه مجددا آن را به پریز وصل میکنیم. با این کار در بسیاری از موارد، ایراد رفع میشود اما اگر باز هم ایراد رفع نشد شما میتوانید سریعا با شماره ۰۹۱۹۳۰۵۶۴۰۴ تماس گرفته و مورد خرابی خود را از طریق واتساپ به شماره ۰۹۱۲۷۳۸۴۰۸۵ گزارش نمایید.

شرکت تعمیرات تلویزیون سونی فدک با سال ها تجربه در زمینه تعمیر تلویزیون سونی، با اعزام کارشناس به محل شما در اسرع وقت خرابی تلویزیون را بررسی می نماید. در بسیاری از موارد مورد خرابی در محل قابل انجام است اما در صورتی که تعمییر دستگاه نیازمند تجهیزات باشد، برای خروج دستگاه از محل، فاکتور  به همراه ضمانت تعمیر صادر میشود و پس از انجام تعمیرات تحویل داده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *